חולמים להצליח בחיים? עשרה מקצועות רווחיים שלא דורשים תואר אקדמי

מקצוע מבוקש עם הכנסה טובה מלווה לעתים בלימודים ארוכים ועלול להיות מפרך, אבל יש גם דרכים אחרות וקצרות יותר. בעשרת המקצועות הללו תוכלו להשלים את לימודיכם מהר, בדרך למשרה מכובדת עם הכנסה גבוהה.

חולמים להצליח בחיים? עשרה מקצועות רווחיים שלא דורשים תואר אקדמי

שיקולים רבים מנחים אותנו לפני בחירת מסלול הלימודים, אבל קריטריון אחד עולה על כולם: הפרנסה העתידית. סטודנטיות וסטודנטים רבים שמתלבטים מה ללמוד מנסים לבחון כמה רווחי יהיה המסלול שיבחרו, אך מוטרדים מאורכו.

חיפשנו ומצאנו עבורכם רשימת מקצועות מעניינים, מקצועיים ותכליתיים יותר מהמסלול הארוך לתואר. מקצועות אלה מתגמלים היטב ויאפשרו לכם להביט בביטחון אל העתיד.

הנדסאי חשמל- בתעשייה קיים כבר הרבה שנים מחסור באנשי מקצוע מיומנים בתחום הנדסת החשמל, ולכן מסלול לימודים זה מציב אתכם בעמדה נוחה להשתלבות מהירה בשוק העבודה. בסיום הלימודים תקבלו גם רישיון חשמלאי/ת מוסמך/ת שמשתדרג עם הוותק, השכר ההתחלתי צפוי לעמוד על 11 אלף שקל לפחות ובעתיד אף יעלה לסכומים גבוהים, במיוחד אם תתקדמו ותהיו מנהלי פרויקטים.

קופירייטירים- הרשתות החברתיות יצרו ביקוש עצום למוחות מושחזים שיצודו את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים. הכשרת קופירייטרים אורכת כשנה, השכר ההתחלתי נע בין 7,000 ל-9,000 שקל בחודש ופותח דלת למשרות ניהול מדיה, שיווק ופרסום.

הנדסאי תעשייה וניהול- העוסקים בהנדסת תעשייה וניהול הגיעו למקום השלישי ברשימת המרוויחים בארה"ב בשנים האחרונות. הלימודים בישראל אורכים שנתיים בלימודי בוקר ושלוש בלימודי ערב, כשהנדסאים עם למעלה מ-5 שנות ניסיון עשויים להגיע ל-20 אלף שקל בחודש ומעלה.

הנדסאי תוכנה- עולם ההייטק צמא להנדסאים ולהנדסאיות תוכנה, ולכן מסלול לימודים זה נחשב לאחד היוקרתיים והרווחיים ביותר בקרב גברים ונשים כאחד. משך הלימודים הוא שנתיים בלימודי בוקר ושלוש שנים בלימודי ערב, ובסיומם משתלבים הבוגרים בתעשיית ההייטק עם שכר התחלתי גבוה מ-10,000 שקל, שיכול להגיע במהרה ליותר מ-30,000 שקל.

הנדסאי מכשור רפואי- עולם הרפואה ממשיך לפסוע קדימה, והצורך באנשי מקצוע רק גדל. על פי ניתוחים שנעשו בשנים האחרונות בשוק העבודה האמריקאי, הנדסה רפואית היא תחום שצפוי לתת את הטון בעשורים הקרובים. הנדסאי מכשור רפואי עוברים שנתיים של לימודים ועוד שנה של התמחות ואחוזי ההשמה עומדים על 95%. יש לציין כי הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה בתל אביב היא היחידה בארץ המתחייבת, בתום שנתיים של לימודים עיוניים, להעניק לכל הסטודנטים בתחום זה התנסות קלינית מעשית בבתי חולים.

סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני- יש מקומות שדורשים תואר כתנאי כניסה לתפקיד, אבל סוכן ביטוח לומד עד שנתיים במכללה ויועץ פנסיוני זקוק לעתים לפחות מכך. השכר ההתחלתי אמנם אינו גבוה, אולם עם הניסיון והעמלות יכול הסוכן להגיע לשכר של כ-20,000 שקל בחודש.

הנדסאי מכונות- לתחום זה ביקוש גבוה במיוחד בכל ענף כמעט, מהייטק ועד תעשיות המתכת והפלסטיקה. בוגרי לימודי הנדסת מכונות לא מתקשים למצוא עבודה לאחר לימודים בני שנתיים, מאחר שדלתות רבות נפתחות בפניהם. השכר ההתחלתי עומד על כ-9,000 שקל ומטפס במהרה.

רתכים ומסגרים- גם אנשי העולם החדש מבינים שאין להם אפשרות להתקיים בלי מקצועות העולם הישן. קורס רתכים אורך כ-6 חודשים, ובסיומו יכול בעל המקצוע להרוויח סכום התחלתי שנע בין 8,000 ל-13,000 שקל.

תיווך נדל"ן- התנופה בענף הבנייה יצרה לא מעט הזדמנויות. הסיבה לבנייה הרבה היא ביקושים רבים, וכשיש ביקוש צריך שיהיה מי שיידע להגיע לקהלים. מתווכי נדל"ן לא צריכים לרכוש ידע אקדמי, אבל יכולים להגיע לסכומים של למעלה מ-40,000 שקל בחודש אם יבצעו עסקאות טובות.

הנדסאי בניין- ענף הבניה יצר צורך באנשי מקצוע רבים, כאשר הנדסת בניין הוא המקצוע המבוקש ביותר, מאחר שמדובר בעמודי התווך, תרתי משמע, של תחום זה. הנדסאי והנדסאיות בניין מתמקצעים בתחום הנדרש ביותר בכלכלה הישראלית, ועוסקים בתכנון, ביצוע והקמת מבנים ותשתיות לצרכי המגזר העסקי, המגזר המוסדי והפרט, כאשר הדרישה רק הולכת וגדלה. ההשתלבות בענף מהירה ואפיקי ההתקדמות רבים.

מסלול הלימודים הרגיל אורך שנתיים (יש אפשרות גם למסלול לימודי ערב בשלוש שנים), כשבסיומו יכולים  הבוגרים להשתלב בהקדם בענף. העומדים בקריטריונים יכולים להמשיך להתמחות בלימודי תכנון הנדסי של מבנים, ולהיות בעלי זכות חתימה לתכנון קונסטרוקציות עד לגובה של 11 מטר, כ-4 קומות. הנדסת בניין הוא אחד התחומים המעניינים ביותר כיום. גופים ממשלתיים ופרטיים שוכרים את שירותיהם של ההנדסאים, שבהתאם לניסיון עשויה משכורתם החודשית להגיע לעשרות אלפי שקלים.

הנדסאים – העתיד שלכם

במאמר שפורסם ב"פורבס" ב-2017 הוצגו מקצועות ההנדסה, במיוחד בתחום המחשוב והמכונות, ברשימת המבוקשים ביותר ברשת העסקית המקוונת LinkedIn. גם בישראל יש אופק בהיר למקצועות אלה, שאינם מחייבים את הסטודנטים לעבור את המסלול המייגע של לימודי תואר והכשרות ארוכות.

הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה בתל אביב מכשירה את הנדסאי העתיד ומכינה אותם בצורה הטובה ביותר לשוק העבודה. בזכות הביקוש הגבוה וההכשרה המקצועית של מרצי הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה, 85% מהבוגרים נקלטים בשוק העבודה מיד לאחר סיום הלימודים, כשהנדסאים מתחילים מרוויחים שכר יפה כבר ביומם הראשון בעבודה.

דיפלומה בתחום ההנדסה היא מצרך מבוקש מאוד שפותח דלתות רבות בישראל ובעולם. בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה יתנו לכם את הכלים להצליח, ויכשירו אתכם ליציאה מהירה לשוק העבודה בענפים הנדרשים ביותר. זה הזמן לפתוח את הדלת להצלחה במסלול המהיר. רוצים לשמוע עוד?

השאירו כאן את פרטיכם והצטרפו אל מסלול ההצלחה

    כתבות מומלצות עבורך