עוברים לנוֹח: סובלים מדום נשימה ומנחירות? הגיע הזמן שזה ייפסק

תוכן ממומן
דום נשימה בזמן השינה היא תופעה נפוצה הגורמת לנחירות וליקיצה במהלך הלילה, אבל מגוון מוצרים של High Medical, המספקת מכשור ומוצרים רפואיים, יפתרו את הבעיה ויהפכו את השינה שלכם לטובה ושלווה. חברי קופות החולים כללית ומאוחדת יוכלו לקבל החזר כספי ופגישת הייעוץ מתקיימת ללא עלות בבית הלקוח. זה הזמן להפוך את הלילה לחבר.

עוברים לנוֹח: סובלים מדום נשימה ומנחירות? הגיע הזמן שזה ייפסק

"דום נשימה בשינה" הוא מושג שנשמע מפחיד ותלוי גיל, משקל ושאר משתנים פיזיולוגיים. בעוד שאכן להשמנת יתר יש קשר לתופעה, היא מנת חלקה של כל האוכלוסייה. למעשה, אולי תופתעו לדעת שלמעלה מ-5 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מדום נשימה, אבל העובדה שהתופעה נפוצה כל כך אינה מלמדת על כך שצריך להשלים איתה. ל-High Medical, המספקת מכשור ומוצרים רפואיים, יש מספר פתרונות. לפני שמגיעים אליהם, צריך להבין מהי הבעיה והגורמים לה.

מצב של דום נשימה הוא הפרעה המתבטאת בדרך כלל בהפסקת נשימה במהלך השינה, כאשר הסימפטומים הם יובש בפה ולעתים קרובות גם נחירות. הסוג העיקרי והנפוץ יותר הוא דום נשימה חסימתי, שנגרם כתוצאה מכך שבסיס הלשון והחך הרך צונחים וחוסמים את מעבר האוויר. החסימה מביאה להפסקת הנשימה ולירידה ברמת החמצן בדם. התוצאה היא יקיצה קצרה שמחדשת את הנשימה ומאפשרת צבירת אוויר. דום נשימה מרכזי הוא סוג נוסף,  נדיר יחסית, שנגרם מכך שמרכז הנשימה במוח לא שולח גירוי חשמלי לשרירי הנשימה. בכל מקרה, התוצאה של דום נשימה היא שינה לא איכותית ולא בריאה. אדם שצריך להקיץ מספר פעמים בלילה אינו חווה שינה סדירה, מה שגורם לעייפות, לשינויי מצב רוח ולתופעות נוספות.

בעבר נאלצו אנשים הסובלים מדום נשימה לעבור ניתוחים, אבל המכשור הטכנולוגי המודרני של היום מאפשר לטפל בבעיה ללא צורך בהתערבות כירורגית. High Medical, מהחברות המובילות בארץ למכשור רפואי, מספקת ארבעה מכשירי CPAP – Continuous Positive Airway Pressure. מכשיר הסיפאפ מאפשר שינה רציפה ורגועה, ומשפר את הריכוז, האנרגיות והחדות. המכשיר מזרים אוויר בלחץ חיובי למערכת הנשימה, כשלחץ האוויר משמש מעין "קיר" השומר את מעברי האוויר פתוחים ומונע צניחת רקמות. כאשר הגוף מקבל את מנת החמצן, איכות השינה משתפרת ותופעות הלוואי נעלמות. כן, גם הנחירות. לחברי קופות החולים כללית ומאוחדת יינתן החזר כספי עבור רכישת המכשירים.

אילו מכשירים יעזרו לי להיפטר מדום נשימה?

Prisma Smart – כל ארבעת המכשירים אוטומטיים, אבל למכשיר זה יש גם לחצים משתנים עם הפעלה וכיבוי ללא לחיצת כפתור. הוא שקט מאוד, קטן וקל לנשיאה, מתאים את עצמו למשתמש על ידי דגימות המטופל ודרך כך יודע את כמות האוויר הנחוצה על מנת להתגבר על דום נשימה חסימתי. יש אפשרות לשלב עם פעולתו מעשיר לחות, שמעניקה חוויית שימוש מרעננת.

מכשיר CPAP של חברת BMC – מכשיר שקט מאוד, קל לתפעול וכמו הפריזמה סמארט, גם הוא לא נדלק וכבה ללא צורך בלחיצת כפתור, כשמנגנון ההפעלה בו הוא נשיפה. למכשיר זה מסך LCD צבעוני וגדול במיוחד, שמקנה נראות יוצאת דופן. אל המכשיר ניתן להוסיף מנגנון העשרת לחות, שמזרים אוויר נעים ולח ומונע יובש בגרון. המכשיר עובד עם מתח של 110 ו-220V, כך שהוא בעצם מתאים לכל מקום בעולם כמעט.

Transcend CPAP – יוצאים למסע? זה מה שאתם צריכים. המכשיר שוקל 460 גרם ויכול להתחבר לסוללה חיצונית המספקת עד 7 שעות של עבודה רציפה. הוא יעיל במיוחד לטיולים וללינה מחוץ לבית.

CPAP אוטומטי חברת ויינמן-פריזמה 20A – הדובדבן שבקצפת השינה. זהו המכשיר המתקדם ביותר של חברת ויינמן העולמית, המייבאת מכשירי CPAP. טכנולוגיית ה-SoftPAP (הפחתת לחץ בנשיפה) עוזרת בנשימה ומקלה משמעותית על המשתמש. טכנולוגיית הלחץ משתנה ומתאימה את עצמה למטופל. למכשיר זה כרטיס זיכרון השומר מידע אודות השימוש בו עד שנה אחורה, ויש בו מסך מגע שמספק נתונים חיוניים כמו מספר הפסקות נשימה בשעה, אחוז נחירות בשעה (תודו שזה משהו שהייתם מתים לדעת בלי קשר), זמן שימוש בלילה וממוצע.

אלה הזקוקים לטיפול בדום נשימה במהלך השינה יכולים לבחור במכשיר המותאם לצרכיהם בצורה הטובה ביותר.

לא זאת בלבד שנחירות ושאר התופעות אינן בריאות לגוף, אל תתפשרו על איכות השינה שלכם.

חברי קופות החולים כללית ומאוחדת, תאמו כעת עם high Medical פגישת ייעוץ ללא עלות בביתכם ועברו לשנת לילה בטוחה, נעימה ושלווה.

    *ע"פ חוקי קופה"ח, ניתן לקבל החזרים רק לאחר ביצוע בדיקת שינה

    כתבות מומלצות עבורך