עושה טוב על הנשמה: ביקור בחוות נמורה יוציא אתכם לדרך חדשה

אם אתם זקוקים לשינוי, שהייה בחוות נמורה הסמוכה להר מירון תעניק לכם חוויה רוחנית עילאית. דרך הסדנאות השונות תוכלו להכיר את עצמכם, להתחבר לטבע ולנפש, לאכול בריא ולחולל מהפך אמיתי בגופכם. המסע שלכם מתחיל כאן, והוא לא צפוי להיפסק גם לאחר שתעזבו

עושה טוב על הנשמה: ביקור בחוות נמורה יוציא אתכם לדרך חדשה

הרצון להתנתק ולהתנקות מהמולת היומיום הוא אחת הסיבות העיקריות להזמנת מקום בצימר. הנוף הטבעי והבראשיתי, הרוגע והשלווה שמסביב כל אלה אמורים להעניק לכם את התחושה שהעולם עוצר מלכת. בפועל, זה לא תמיד כך. לא אחת החדר הוא לא מה שדמיינתם, הפעילויות מסביב גורמות ללאות במקום למלאות, הנוף לא כל כך פסטורלי, הסביבה רועשת משציפיתם ובכלל, ייתכן שהמטרות של האורחים האחרים שונות משלכם.

היכן מובטח לכם למצוא בכל זאת את השלווה? אם אתם באמת מעוניינים בחיבור רגשי, פיזי ונפשי לטבע, יש מקום אחד שימלא את משאלתכם: חוות נמורה השוכנת לצדו של הר מירון.

חוות נמורה ((Namura Farm קיימת כבר עשרות שנים. הסב שלום, שרכש את החווה מידי שכן מהכפר גוש חלב, רתם את המשפחה למען הגשמת חזון ההתיישבות היהודית בגליל. החורש הסבוך והצמחייה הצפופה הקשו על הגישה וההליכה במקום, אולם הפוטנציאל היה גדול: האדמה שכנה על יישוב יהודי קדום, מקווה מים בן אלפיים שנה ועצי אלון ואלות שפרשו חסותם על האזור. המתיישבים במקום נטעו עצים רבים, שהפכו את אדמת הטרשים לעמק פורה ולפינת חמד מעוררת השראה. בקתות האירוח שהוקמו עטפו את המבקרים בשקט וברוגע, ובחלוף השנים החלה החווה להציע גם סדנאות בריאות, ריפוי והעצמה המושפעות מרוח המקום.

להתחבר לגוף, להרגיש את הנפש

כפי שניתן להבין, חוות נמורה מציעה הרבה יותר מסתם שהייה ומנוחה. המקום שם דגש על חיבור בין הגוף לנפש, ומציע מספר סדנאות שיעזרו לכם להגיע למנוחה והשלווה. שתיים מהסדנאות הללו הן סדנת ניקוי והתחדשות כוח החיים וסדנת תנועה בנשימה.

סדנת ניקוי והתחדשות כוח החיים היא מסע בן חמישה ימים, שבו תלמדו על התזונה והגוף ממומחים בתחום, תיהנו ממזון טבעי ועשיר ותקבלו כלים ליישום אורח חיים בריא יותר. המזון המוגש על ידי השף טרי, בריא ומחזק, ונועד לסייע לגוף להתנקות מהרעלים, כדי לפנות את הגוף למשאבי אנרגיה שייצרו תהליך של התחדשות ושינוי. מלבד תזונה נכונה, הסדנה כוללת גם יוגה, צ'י קונג (תנועה ברוח המזרח), נשימה ומדיטציה, סשן מוזיקלי והיכרות והתחברות לאדמה ולטבע.

לא בכדי מכונה מסע זה "סדנת ניקוי והתחדשות". כשתגיעו לחוות הנמורה תשאירו בצד את כל מה שאתם יודעים על בריאות. בחוות הנמורה ילמדו אתכם את "הבריאות הטבעית" – שילוב בין גוף לנפש למציאת איזון פנימי וחיצוני. עם אוכל עשיר, טעים, מזין, קל להכנה וכזה שמעודד את הגוף להתנקות מחדש, תוכלו לחוש במהלך הסדנה קלילות, עוצמה, חדות ובהירות. לא תאמינו כמה הדוק הקשר בין המזון שאתם אוכלים לאורח החיים ולמצב הרוח שלכם.

הסדנה תוציא אתכם לדרך חדשה של היכרות רצופת רגש, אהבה והעצמה, תעשה לכם היכרות עם חוקיות הנפש ותנחה אתכם בהסרת הגירויים המונעים מנפשכם זרימה שוקקת חיים. באמצעות היכרות חדשה ובריאה יותר עם הגוף שלכם, תוכלו להתייחס לגוף ולנפש שלכם בצורה שתיטיב עמכם.


המדריכים מעניקים חוויה רוחנית שמשפיעה לחיוב על המשתתפים בסדנה. "קשה לי לבטא את החוויה שאשתי ואני עברנו", כותב דני, מאורחי המקום, "נרשמנו לסדנת ניקוי והתחדשות וזכינו לקבלה ולהכלה. בעלי החווה הם אנשים קורנים ומחזקים את אהבת החיים. מעולם לא קיבלתי תמורה נפלאה כל כך, הרבה מעבר לכל תמורה חומרית". מאיה, מבקרת אחרת, מוסיפה: "זו פנינת טבע מעוררת השראה. לא סתם אני חוזרת לכאן בכל פעם מחדש".

נשימה היא הרבה יותר מאוויר

דני ומאיה לא לבד. אורחים רבים זכו דרך תהליך הניקוי להתעלות רוחנית שנמשכה זמן רב לאחר הביקור וממליצים בחום על חוות נמורה. אחד האמצעים בסדנת הניקוי וההתחדשות הוא הנעה לנשימה נכונה דרך פעילויות כמו יוגה, צ'י קונג ומדיטציה ולא בכדי – רובנו לא מודעים לכך שהנשימה יכולה לשנות לחלוטין את ההרגלים שלנו. סדנה נוספת – "לגעת בנשמה דרך הנשימה" – מתמקדת בדיוק בזה היא שמה דגש על נשימה מודעת, היוצרת מסע אל הנשמה ועוברת דרך הרבדים השונים המרכיבים את האדם השלם, מהפיזי (הגוף שלנו) לנפשי (הרגשות שלנו) והרוחני (האלוקי שבנו).

ניתן לטעות ולחשוב שהנשימה בסך הכול מספקת לנו את האוויר הדרוש לנו כדי לחיות, אבל תפקידה בחיינו משמעותי בהרבה – היא יכולה לאפשר לנו לבצע תיקונים בינינו לבין עצמנו, הזולת, הטבע והבריאה.

איך זה עובד? בנשימה מעגלית המתורגלת בסדנה נשמר הרצף בין נשיפה לשאיפה. ההימנעות מהפסקות מביאה את המתרגלים למצב שבו ההתנגדויות וההגנות המודחקות שלהם נחלשות, מה שמאפשר העלאת זיכרונות ושחרור תחושות מהתתמודע. פריקת הכעסים, הרגיעה העמוקה, הפתיחה של הגוף והרוח והקליטה המוגברת של החמצן מסייעים לזרימה הטבעית של הגוף והנפש. העבודה החווייתית מתבצעת באמצעים שונים ומגוונים, הכוללים תרפיה בתנועה, מוזיקה, פסיכודרמה, פלייבק, תרפיה בכתיבה, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד.

דברו עם הגוף שלכם

חוות נמורה מזמינה אתכם להאט, לעצור, לקחת פסק זמן מהשגרה וליצור ממשק עם הטבע ושיח עם הגוף והנפש שלכם. כאן תגלו שאתם ניזונים לא רק מהמזון הבריא אותו מספקים לכם, אלא גם מהאוויר הצח, מהיופי של הטבע הפראי, מהקצב השונה של החיים ומהמזון לנשמה ומתנועה, נשימה והדרכה של מיטב אנשי המקצוע.

אם אתם מעוניינים בחיבור כן בין הגוף לנפש, חוות נמורה היא המקום עבורכם. עם צוות רגיש ואוהב, ארוחות טבעוניות למהדרין ששמות דגש על בריאות והרמוניה גופנית וסדנאות מקצועיות ומרוממות, אף פעם לא מאוחר לעשות את השינוי ולערוך היכרות מחודשת עם עצמכם. השאירו פרטיכם כאן וצאו לדרך חדשה, בריאה ונקייה יותר.


חוות נמורה - חוות בריאות גלילית אותנטית

הבטיחו מקומכם בסדנה והשאירו פרטים:

    כתבות מומלצות עבורך