תחושת שליחות: איך נבחר מה ללמוד כדי להיות טובים יותר?

בחירת קריירה היא אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות בחיינו. כשעולה בנו השאלה מה נרצה להיות כשנהיה גדולים לא תמיד אנחנו יודעים את התשובה, אבל אנחנו כן יודעים שאנו רוצים לעשות משהו משמעותי, מועיל ובעיקר – משהו שיעניק לנו תחושת סיפוק ויתרום לחיינו

תחושת שליחות: איך נבחר מה ללמוד כדי להיות טובים יותר?

ישנם מקצועות רבים בהם נוכל להרגיש מסופקים בשל שכר גבוה, משרד יוקרתי ומוכר, אך מעט מאוד מקצועות בהם כלולה גם נתינה לזולת, וכן, חשיבה על האחר, יותר מעל עצמנו. אם אתם מרגישים שיש בכם את הרצון העז לתרום לסביבה, אם אתם מעוניינים במתן טיפול לאנשים, אנחנו כאן כדי לחשוף בפניכם את האפשרות להפוך את הרצון והדחף הזה לקריירה מעניינת ומספקת ביותר.

לימודי סיעוד

תחום הסיעוד הוא אינו האינסטינקט הראשוני של כל סטודנט צעיר ובכל זאת רבים בוחרים בתואר ראשון בסיעוד ומקדישים את מיטב שנותיהם ללימודים מקצועיים בתחום ובהמשך דרכם לעבודה מחייבת, מאתגרת ולא פשוטה.

הסיבה העיקרית בגינה סטודנטים בוחרים בלימודי סיעוד ובמקצוע זה להמשך חייהם היא תחושת השליחות. במסגרת לימודי סיעוד יכירו הסטודנטים אלמנטים שונים מעולם הרפואה והטיפולים המוענקים בו – הן מהרפואה המערבית והן מהרפואה המשלימה – אך העיקר והחשיבות של המקצוע הינו צורת הטיפול, האכפתיות ותחושת השליחות לחולה. לא פעם ייתקלו עובדי סיעוד – אחיות ואחים למשל – בקשישים, בחולים סופניים ובאנשים קשי יום הזקוקים ליחס העדין והרגיש ביותר. אח או אחות סיעודית נדרשים לעבוד שעות רבות במשמרות יום ולילה כאחד ועל כן המקצוע אינו מיועד לבעלי לב חלש או חוסר יכולת להתאים את עצמם למערכת זמנים לא קבועה. 

רפואה משלימה

בעשור האחרון חלה עלייה בביקוש ובמודעות לתחום הרפואה המשלימה העוסקת במתן מענה לבעיות בריאות ולכאבים כגורם משלים ומחזק לרפואה הקונבנציונלית. כיום, כאשר אנשים רבים מבקשים טיפול שיקיף את כל היבטי בריאותם וכאשר גם הרופאים מפנים את מטופליהם לטיפולים ברפואה משלימה, הצורך במטפלים איכותיים בתחום עולה. כדי לסבר את האוזן, מדי שנה מעניקה רשת מרפאות כללית רפואה משלימה לא פחות ממיליון טיפולים (!) ויותר ויותר מרפאות לרפואה משלימה נפתחות ברחבי הארץ, לרבות מחלקות לרפואה משלימה בבתי החולים.

הרפואה המשלימה כוללת שיטות ותורות טיפול רבות ומגוונות אשר מבוססות על גישה הוליסטית המשלבת בין גוף ונפש. הסטודנטים בתחום לומדים ליצור קשר עם המטופלים ולאבחן את בעיותיהם באופן מעמיק על מנת להעניק להם את הטיפול הנכון ביותר עבורם.

אנשים רבים פונים דווקא לרפואה משלימה ולמכללות המכשירות בתחום כגון מכללת רידמן, על מנת ללמוד לאבחן ולטפל בבעיות ברובד הפיזי, הנפשי והרוחני.

מטפלים ברפואה משלימה עוסקים במגוון שיטות טיפול ייחודיות, כגון: רפואה סינית, טווינא ושיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי אינטגרטיבי, נטורופתיה ותזונה טבעית, פסיכותרפיה גופנית והילינג וזאת רק על קצה המזלג. מטפלים העוסקים ברפואה משלימה מתחברים לעצמם ולאנרגיות הטבועות בתוכם וביחד עם הידע המעמיק שלמדו, השואב מהרפואות המסורתיות ומהרפואה המערבית המודרנית, מעניקים את הטיפול ההוליסטי והמתאים ביותר למטופל שלהם.

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של תחום לימודי רפואה משלימה הוא שהם מציעים גם קורסים מקצועיים קצרים וממוקדים וגם מסלולי לימוד רב שנתיים המתפרסים על פני שנה עד ארבע שנים. לכן מדובר בתחום אידאלי גם לאנשים שרוצים לשלב עבודה ולימודים, גם לאלו שרוצים להתחיל בקטן ומשם להתפתח וגם לאלו שרוצים להעמיק במקצוע- איש איש לפי יכולתו ושאיפותיו.

עבודה סוציאלית

לימודי עבודה סוציאלית מהווים בחירה טבעית עבור אלו אשר מבקשים לתרום לסביבה. מאחורי כל מקרה שתתקלו בו בעבודתכם בתחום העבודה הסוציאלית עומד אדם בעל עולם שלם, שזקוק לתשומת לב ובעיקר לזמן שלכם ולאוזן קשבת. הרצון לעסוק בתחום נובע מבחירה אידיאולוגית, המונעת מתחושת מוטיבציה בלתי ניתנת לעצירה, תחושה המגיעה מרצון פנימי לסייע ולתרום באופן משמעותי לחיים של אחרים.

לימודי הוראה
בעוד שרוב הצעירים חושבים על תחומים רווחיים ועל יוקרה ומוצאים את עצמם פונים להנדסה או משפטים, יש כאלה שמרגישים שייעודם בחיים מניע אותם לפנות ללימודי חינוך. אין ספק שכשהשכר לא תואם את ההשקעה הכרוכה, התנאים לא הולמים את המקצוע התובעני ולכן צריך תחושה אמתית של יעוד כדי לבחור בתואר ראשון בחינוך.

הפילוסוף ג'ון דיואי אמר שחינוך הוא תהליך חיים בפני עצמו ולא הכנה לחיים בעתיד, ואכן, סטודנטים לחינוך הם הראשונים שבוחרים בחינוך כדרך חיים. אם אתם מרגישים מלאי תשוקה ללמד דברים חדשים, בעלי רצון להשפיע או סקרנות להמשיך ללמוד וללמד במשך החיים – תחום החינוך יוכל להתאים לכם.

אפשרויות הקריירה שלנו לעזור לאחרים ולהעניק עזרה וטיפול משלים הן רבות ומגוונות וכל אחד מאתנו יכול למצוא את הדרך המתאימה לו ביותר להגשים את הייעוד שלו.

רוצה לדעת עוד על לימודי רפואה משלימה? נשמח לעמוד לרשותך

    כתבות מומלצות עבורך