הנדסה רפואית היא התחום המבוקש ביותר היום, ויש מי שיכניס אתכם אליו

הצורך בפתרונות בתחום הרפואה רק מתגבר, והביקוש להנדסאים וטכנולוגים רפואיים גדל. הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה בתל אביב היא היחידה שמתחייבת להעניק התנסות קלינית, ומספקת לכם את כל הכלים שיעזרו לכם להשתלב בתחום הלוהט ביותר בשוק.

הנדסה רפואית היא התחום המבוקש ביותר היום, ויש מי שיכניס אתכם אליו

ב-2016 פורסמה ב"יוסטון כרוניקל" סקירה על המקצועות המבוקשים ביותר בארצות הברית. התחום שדורג במקום הראשון, לפני מתכנתים ועובדים סוציאליים,  היה הנדסה רפואית. "התעסוקה בתחום זה צפויה לגדול באחוזים רבים", נכתב במאמר, שהתבסס על נתוני לשכת העבודה האמריקאית, "בעשור שבין 2012 ל-2022 צפויה עליה של 27% בתעסוקה בתחום ההנדסה הרפואית, גידול מהיר יותר מכל המקצועות בשוק".

ישראל נחשבת היום לאחד המוקדים המצליחים בתחום ההנדסה הרפואית וההמצאות הקשורות בו. חברות מהארץ ומעולם העוסקות בתחום משתמשות בידע הרב שנרכש ומקימות כאן את מפעליהן. הנדסאים ומהנדסים העוסקים בהנדסה רפואית מוצאים בנקל עבודה בארץ או בחו"ל.

הנדסה רפואית לומדים בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

הנדסאים מתמקצעים בתחום המעשי ומסיימים את לימודיהם לאחר כשלוש שנים, כשבשלישית הם עוברים התנסות מעשית ומשתלבים במהירות בשוק העבודה. על פי נתוני הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה בתל אביב, כ-95% מבוגרי הנדסה רפואית מוצאים עבודה זמן קצר ביותר לאחר קבלת התעודה.  

גוף האדם הוא מערכת ביולוגית, חשמלית וכימית, ולכן להנדסאים וטכנולוגים רפואיים תפקיד מהותי בבדיקות על המטופלים. במסלול זה רוכשים התלמידים ידע בתחומים רפואיים רבים, בין היתר ניתוחי לב, צנתורים, החייאות, טיפולי לייזר, טיפול נמרץ וגינקולוגיה, לצד לימודים במעבדות חשמל ואלקטרוניקה, פיסיקה וביוכימיה. טכנולוג רפואי בודק חולים באמצעות מכשור רפואי אלקטרוני או מכני לצורך אבחון, מכין את הציוד לשימוש ועורך את המידע הרפואי המתקבל מהשימוש במכשור לשם עיבוד. הנדסאים וטכנולוגים רבים נחטפים לשוק מיד לאחר שעברו בהצלחה את פרויקט הגמר וקיבלו את התעודה.

בוגרי המגמה מועסקים בבתי חולים ובמכונים פרטיים בעלי ציוד רפואי מתקדם, והקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה היא היחידה בישראל המתחייבת, במהלך שלוש שנים של לימודים, להעניק לכל הסטודנטים התנסות קלינית מעשית למשך שנת לימודים. תוכנית לימודים זאת מבטיחה שההנדסאים והטכנולוגים הרפואיים שסיימו את לימודיהם בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה ייכנסו לשוק העבודה כשברשותם הידע המקיף ביותר וגם ניסיון בשטח.  

הקריה היא אחד המוסדות המובילים בארץ להכשרת הנדסאים בתחומים רבים, בהם גם הנדסה רפואית. המגמה מעניקה לבוגריה דיפלומת הנדסאי-הנדסה רפואית/מכשור רפואי ותעודת טכנולוג רפואי מטעם המכונים הביוטכנולוגיים. עם צוות ההוראה בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה נמנים אנשי מקצוע בכירים. המסלול להנדסאים רפואיים, בראשות המנהל האקדמי ד"ר מאיר פומרנץ, כולל רופאים בכירים מבתי חולים בישראל, מרצים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מהנדסי אלקטרוניקה, מרצים מתחום המדעים המדויקים ועוד.

המסלול לקבלת תעודת הנדסאי רפואי בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה מציע לכם את האפשרות המהירה ביותר להשתלב בתחום בו ימשיך העולם להתמקד בעשורים הקרובים.

השאירו פרטיכם כאן ועשו צעד ראשון להשתלבות במקצוע העתיד!

    כתבות מומלצות עבורך