עיצוב מטבחים DIY – לעצב מטבח חלומות ב-10 דקות

עיצוב מטבחים DIY – לעצב מטבח חלומות ב-10 דקות

נגמרו הימים בהם קנינו חתול בשק. היום אפשר לראות בדיוק איך ייראה המטבח שלנו, בלי לשבור קירות ומרצפות ובלי לסבול מלכלוך ומאבק. הדמיות תלת ממדיות מאפשרות לעצב ולתכנן את מטבח חלומותיכם; להזיז חלקים; לשחק עם קנה המידה, הצבעים והחומרים – וכל זה במחשב.

תחום עיצוב הבית מתפתח חדשות לבקרים, ולא רק בגישות העיצוביות ובמגוון החומרים. לא תמיד חייבים לפנות למעצב פנים או מעצב מטבחים מומחה כדי להבין מה אתם רוצים. כיום קיימות בשוק לא מעט תוכנות עיצוב בתלת ממד, והן מאפשרות לכם לקחת את העניינים לידיים שלכם ולראות מה תהיה התוצאה הסופית, גם אם ברמה גולמית ובסיסית ביותר.

פנינו למומחים של רשת נעמן, וקיבלנו כמה "הצעות הגשה" שיאפשרו לכם לתכנן ולעצב מטבח ביתי ומרהיב במו ידיכם.

תוכנת העיצוב של איקאה
אם חשבתם שאיקאה זה רק רהיטים, אז חשבו שוב. החברה הולנדית מציעה תוכנה חינמית ופשוטה, המאפשרת לעצב את כל הבית בקלות ובנוחות, כולל המטבח כמובן. התוכנה פועלת ישירות על גבי דפדפן האינטרנט שלכם, ומאפשרת לעצב כל חדר בבית בתלת ממד בשיטת Drag & Drop. לכל היותר תצטרכו להתקין תוסף לדפדפן כדי שהתוכנה תפעל, אבל מעבר לכך תיהנו מיישום רב עוצמה שיאפשר לכם לראות מה אתם הולכים לקבל.

קישור >>>

תוכנת עיצוב מטבחים של איקאה


Floor Planner

עוד יישום פשוט ונחמד לעיצוב הבית (וגם המטבח), בדגש על עיצוב דו ממדי לפי קומות המבנה (ומכאן גם נגזר שם היישום). בגדול אתר זה דורש רישום מקדים עם אימייל וסיסמה, ואתם מוכנים לצאת לדרך. לחילופין ניתן להשתמש בתוכנה גם ללא רישום, בגרסת Demo המציעה מבחר אפשרויות (מעט יותר מוגבלות, אך עדיין מרשימות). יש לזכור שהגרסה החינמית מאפשרת לעצב כל חדר במבט-על, ללא אפשרות לצפייה בתלת ממד.

קישור >>>

יישום לעיצוב מטבחים Floor Planner


Design a Room

תוכנה אינטרנטית מעט יותר מורכבת לעומת שתי הקודמות, אך עדיין קלה ונוחה לשימוש. התוכנה מוגבלת לעיצוב בתבניות מוכנות מראש, בתוכן ניתן לשלב מרכיבים וצבעים שונים. כמו כן, מכיוון שמדובר בתוכנה תוצרת חוץ, המידות ניתנות באינצ'ים ולא בסנטימטרים.

מה שיפה כאן הוא שהיישום מאפשר להעלות תמונות משלכם, ולהרכיב עליהן את העיצוב שאותו אתם מעוניינים לבדוק. היישום מוביל אותנו במשפך עיצובי דו שלבי – החל מבחירת סוג החדר הנדון (אמבטיה, שינה, אוכל, מטבח, סלון) וכלה בבחירת סגנונו הרצוי של החדר (רגיל, מודרני, כפרי, מסורתי). לאחר מכן נוכל להוסיף איזה רכיבים שנרצה לחלל שבחרנו, ונראה כיצד החדר מתפתח בהתאם לבחירות שאנו עושים.

קישור >>>

יישום לעיצוב מטבחים Design A Room


Sweet Home 3D

תוכנה המאפשרת לצפות בעיצוב שבחרתם מכמה זוויות במקביל, וכן לשלב מגוון רחב של רהיטים בתוך כל חדר. ניתן להוריד ולהתקין את התוכנה במחשב, או להשתמש בגרסת האונליין ישירות על גבי הדפדפן (דורש יישום ג'אווה).

קישור >>>

יישום לעיצוב מטבחים Sweet Home 3D

רצוי לזכור שלכל תוכנת עיצוב יש יתרונות וחסרונות משלה, בייחוד כאשר מדובר בגרסאות חינמיות. אם רוצים לקבל תמונה רחבה ומקצועית יותר, תמיד ניתן לפנות לאיש מקצוע בתחום עיצוב המטבח ולקבל שירות מקיף.