מתנות חג לעובדים – הפתרון שיחסוך לכם כאבי ראש

מתנות חג לעובדים – הפתרון שיחסוך לכם כאבי ראש

כמו בכל שנה, עונת החגים באה עלינו לטובה. כל מעסיק יודע כי עם הגעת החגים גם הגיע הזמן לתת לעובדים מתנות לחג, אך הבחירה במתנה המדויקת והמושלמת לכל עובד – זו משימה לא פשוטה. מסיבה זו, מעסיקים רבים מעדיפים לתת לעובדיהם מתנת חג שהיא כללית יותר, אך תמיד קולעת, בין אם גיפט קארד, מארז יין מהודר או תלושי חג – שלוש אפשרויות מעולות לכל עובד.

גיפט קארד
אם לא מצליחים לקלוע לטעמו של כל עובד במתנה, אז גיפט קארד היא אחת האפשרויות הטובות ביותר בתור מתנת חג. גיפט קארד הוא למעשה כרטיס מגנטי נטען, אשר המעסיק רוכש במחיר מסוים ומעביר לעובד את הכרטיס עצמו. עם כרטיס זה, ממש כמו עם דביט-קארד, יכול העובד לרכוש במגוון בתי עסק עד סכום ההטענה בכרטיס. כך שאם המעסיק הטעין 300 ₪, יכול העובד לרכוש עד סכום של 300 ₪ באחד או יותר מבתי העסק שעמם ישנו הסכם.

אם למשל ירצה העובד לקנות חולצה, הוא יוכל ברשת מסוימת. או אם ירצה לרכוש סדינים בוורדינון, הוא יוכל להיכנס לסניף של הרשת ולרכוש עמו. רק צריך שהגיפט קארד עצמו יתאים למגוון בתי העסק הספציפיים, וזו למעשה הבחירה החשובה ביותר של המעסיק – איזה סוג גיפט קארד לרכוש. חשוב לוודא כי באמת ישנו מגוון בתי עסק רחב מאוד, כך שכל עובד יוכל לבחור מה שבא לו. החלופה הספציפית יותר לגיפט קארד הינו תלושי חג.

תלושי חג
בניגוד לגיפט קארד, אשר למעשה מתאים למגוון עצום של בתי עסק בכל הארץ, תלושי החג הינם תלושים מנייר אשר בעלי שווי מסוים. העובד יכול להיכנס עמם לחנות או הרשת המשויכת לתלושי החג ולרכוש שם בסכום המצוין על גבי התלושים.

ישנם תלושי חג אשר מתאימים למגוון חנויות רחב, בדומה לגיפט קארד, אבל ישנם כאלו אשר מוגבלים מאוד במגוון המוצע. כמו כן, בניגוד לגיפט קארד אשר אפשר לרכוש עמו מספר פעמים במקומות שונים, תלושי החג מוגבלים בכך שלמעשה העובד מוסר אותם לחנות בעת הרכישה, ובזאת תמה העסקה. מהבחינות הללו, תלושי חג הינם פחות גמישים בשימוש בהם.

מארז יין מהודר
אם תבחרו ללכת על מתנה שהיא יותר סולידית, אולי קצת יותר אישית ופחות מסחרית, מארז יין מהודר תמיד יכול להיות חלופה נפלאה. גם שימושי, גם מכובד, וגם זוהי נתינה של חפץ ממשי, ולא של משהו וירטואלי שאי אפשר להרגיש אותו.

אם בוחרים ללכת על מארז יין מהודר, חשוב מאוד לבחור מארז שבאמת יהיה מכובד ומפנק. בחרו יין שיש לו אופי, שהוא ייחודי, לא את הפשוט ביותר שאפשר למצוא. בחרו מארז שנראה כמשדר אכפתיות, השקעה, שבאמת רציתם לתת מתנה לעובדים שתשקף עד כמה הם חשובים עבורכם. בחרו מארז יין שאתם הייתם רוצים לקבל לו הייתם העובדים.