טיפולים להצמחת שיער – פתרונות להתקרחות והתדלדלות השיער. מה באמת עובד?

התקרחות, הידלדלות שיער, אלופציה אנדרוגנית, נשירה מוגברת – כולם שמות של תופעות הפוגעות באיכות החיים ובתחושת הביטחון העצמי של גברים ונשים רבים בישראל ובעולם, גברים ונשים שמסיבות כאלו ואחרות השיער "בגד בהם" והתחיל לנשור או להיעלם בקצב מואץ. תעשיית טיפולי השיער צמחה לממדי ענק, עם מחזור עסקי בינלאומי שנתי של 1.5 מיליארד דולר, עם שלל טיפולים ופתרונות המציעים לגברים ונשים מתוסכלים שיער מלא, בריא ואסתטי.

טיפולים להצמחת שיער – פתרונות להתקרחות והתדלדלות השיער. מה באמת עובד?

אז ערכנו בדיקה בין מגוון הטיפולים המוצעים על מנת למצוא את הפתרונות עם התוצאות הטובות ביותר בתמורה להשקעה הכספית בשיער שלכם, אילו מוצרים אושרו על ידי משרד הבריאות ועומדים בתקנים המחמירים בעולם. מתוך מגוון הפתרונות שמצאנו בלט מכשיר ה-Hairegen הישראלי, לא רק שהוא עומד בתקני הבטיחות המחמירים בעולם, הוא מספק תוצאות מוכחות מחקרית ויעילות ביותר בתמורה לכסף שלכם. להלן סקירה מורחבת של הפתרונות הקיימים בשוק.

טיפול טכנולוגי חיצוני: מכשיר Hairegen – המנצח הגדול שלנו

אז אחרי ההקדמה וההבטחות זה הזמן להכיר: מדובר על מכשיר טכנולוגי חדש יחסית, פרי פיתוח ישראלי, המבצע 3 או 4 (תלוי בדגם) פעולות טיפוליות בו זמנית. שילוב פעולות זה משפר בצורה משמעותית את צמיחת השיער הטבעי בתוך חודשים ספורים של שימוש יומיומי קצר. מכשיר ההריג'ן מיישם מספר טכנולוגיות טיפוליות שונות במקביל, ומספק פתרון כולל נגד הגורמים לאובדן השיער, אצל גברים ונשים כאחד. מכשירי Hairegen מבצעים פעולה טיפולית ביוכימית, חשמלית ומכאנית ובחלק מהדגמים גם באמצעות לייזר קר. על ידי שילוב הפעולות המכשיר משפר את זרימת הדם לקרקפת ולזקיקים, משבש את פעולת הורמון ה-DHT, מעורר את זקיקי השערה הפגומים ומעודד צמיחת שיער באזור המטופל. התוצאות מרשימות מאוד ומהוות פתרון ממשי ויעיל לבלימת ההתקרחות ושיפור עובי השיער וצפיפותו.

המכשיר מאושר ע"י משרד הבריאות הישראלי ומשווק מספר שנים בישראל ובמדינות שונות בעולם. תוצאות הטיפול ב– Hairegen טובות מאד ואחוז המטופלים הזוכים לתוצאה טובה גבוה מאד. תהליך הטיפול מתחיל בבדיקת התאמה לטיפול במכשיר ובבדיקת מעבדה למדידה אמפירית של מצב השיער. הלקוח מבצע את הטיפול בעצמו, בביתו, בקלות וללא תופעות לוואי. החברה מבטיחה שיפור בכמות ועובי השיער. דגם ההריג'ן קלאסיק מבטיח שיפור של 30% בכמות השיער ועוביו תוך ארבעה חודשי שימוש בהתאם להנחיות. לאחר 4 חודשי טיפול מגיעים לבדיקת מעבדה נוספת למדידת אחוזי השיפור ובהתאם לתוצאות ממשיכים בטיפול או שמקבלים את מלוא הכסף בחזרה (אם התוצאות לא עומדות בהבטחות החברה). בסיום הבדיקה השנייה מקבלים הנחיות להמשך טיפול עם המכשיר.

התוצאות שתזכו משימוש במכשיר ההריג'ן מגובות בהתחייבות כספית! כך שאם רכשתם הריג'ן אתם יכולים להיות עם ראש רגוע, וללא ספק במבחן ההשוואה הוא המנצח שלנו.

טיפול תרופתי: כדורי פינסטריד (Finasteride)

פינסטריד הינה תרופת מרשם אשר ניטלת בבליעה, המיועדת לטיפול בהתקרחות ובדילול השיער. פינסטריד פועל הורמונלית להורדת רמות ה– DHT אשר פוגע בזקיקי השערה ונמצא כגורם מרכזי באובדן שיער על רקע גנטי. כדורי הפינסטריד נמכרים תחת מספר שמות מסחריים שונים – פרופסיה, פינסטרייד ועוד.

התרופה מיועדת לגברים בלבד ויש ליטול אותה מדי יום. התרופה מספקת תוצאות טובות ואחוז המגיבים לתרופה בצורה חיובית הוא בינוני עד גבוה. יש לאפקטיביות התרופה תמיכה מחקרית. עם זאת, השימוש בתרופה עלול לגרום לתופעות לוואי כמו ירידה בחשק המיני ובאיכות הזרע, פגיעה בתפקודי כבד, דיכאון ועוד.

טיפול חיצוני: תכשירים המכילים מינוקסידיל

מינוקסידיל היא תרופה המרחיבה את כליהדם. קיימים בשוק תכשירים רבים שמכילים מינוקסידיל והם נמכרים תחת שמות מסחריים כגון מינוקסי 5 ו– 2, קצף הרגיין ועוד.

תכשירים מבוססי מינוקסידיל מיועדים למריחה חיצונית על האזור המקריח והם פועלים במנגנון של הרחבת כלי הדם בקרקפת ועל ידי כך תורמים להזנה של הזקיקים וצמיחת השיער. עשויים לחלוף מספר חודשים מספר עד שתורגש ההשפעה במלואה.

תכשירי מינוקסידיל נפוצים בעיקר בקרב גברים ומומלצים למריחה על הקרקפת פעמיים ביום לפחות. יעילות התכשיר בינונית עד טובה, אך קיימת סכנה לתופעות לוואי שונות ביניהם כאבי ראש, גרד באזור הטיפול, שיעור יתר באזורים אחרים בגוף (למשל שיעור יתר בפנים אצל נשים). בנוסף, הפסקת הטיפול תגרום קרוב לוודאי לנשירה של השיער שצמח בעקבות הטיפול.

פרוצדורה רפואית: הזרקת PRP

הזרקת PRP הינה פרוצדורה רפואית פולשנית הכוללת הזרקה של פלסמת דם עשירה בטסיות. PRP הוא למעשה חומר המופק מדם המטופל עצמו ומוזרק לקרקפת לאחר תהליך מיצוי במעבדה. ההזרקות מבוצעות בכל 4-5 שבועות לתקופה של 4-6 חודשים, לאחר מכן עוברים להזרקה בכל 6-12 חודשים בממוצע.

נכון להיום לא קיימים מספיק מחקרים בנושא יעילות הפרוצדורה הנ"ל לטיפול בנשירה והתקרחות. הטיפול מערב כאמור זריקות לקרקפת ואי לכך גם אי נוחות ואף כאב, כמו כן מדובר על הליך חדש יחסית.

תכשירים קוסמטיים ותוספי תזונה

בקבוצה זו של טיפולים נמצאים תכשירים קוסמטיים חיצוניים שונים כגון שמפו, מרכך, משחות שיער, שמנים, תוספי תזונה וצמחים המפורסמים כתומכים בצמיחת שיער ומניעת נשירה ואובדן שיער. התחום הזה מאוד פרוץ, טומן בחובו שפע של מוצרים ותכשירים המבטיחים גדולות ונצורות. בפועל, אין כמעט פיקוח, אין תמיכה מחקרית בתוצאות השימוש בתכשירים ותוספי תזונה אלו. כמו כן, לאורך זמן, המחיר מצטבר ויכול להגיע לסכומים לא מבוטלים.

אין כל ספק שהתזונה שלנו משפיעה על בריאותינו ועל בריאות השיער, כך גם חומרי טיפוח שאנו מורחים על השיער, חשיפה למזהמים חיצוניים ומזג האוויר. אך בפועל אין עדיין תוספי תזונה או תכשירים קוסמטיים שהוכח מחקרית כי הם מספקים תוצאות גורפות ואיכותיות מספיק כדי להצדיק את ההוצאה.

הדבר תקף גם לגבי טיפולי רפואה משלימה וטיפולים אלטרנטיביים אחרים המציעים פתרון לאובדן שיער והתקרחות. לכן לא נרחיב עליהם ונאמר שמבחינת המדע ועולם הרפואה, לא שם טמון הפתרון.

מעוניינים לאבחן את מצב הקרקפת שלכם ולדעת מהם סיכויי הצמחת השיער? אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע!