מתלבטים מה ללמוד? הייעוץ המקצועי שיעשה לכם סדר

מתלבטים מה ללמוד? הייעוץ המקצועי שיעשה לכם סדר

עם כל כך הרבה אפשרויות והצעות מפתות, פלא שרובנו לא יודע מה כדאי ללמוד? שוק העבודה והלימודים של ימינו הוא תוסס, סוער ורב שינויים. אנשים מחליפים קריירות ומקומות עבודה אחרי כמה שנים, ונדיר שהם נשארים באותו מקום עבודה כל חייהם. אז איך בתוך כל הרעש הזה תמצאו את המקום המתאים לכם?

הדרך למציאת המסלול המתאים לכם היא הוליסטית וצריכה לקחת בחשבון משתנים רבים – מה אני רוצה ויודע? מה מתאים לי? מה המציאות הנוכחית בשוק העבודה? האם ישתלם לי ללמוד תחום שאותו אני פחות מעדיף, רק מכיוון שהוא רווחי יותר? או שאולי עליי להתמקד אך ורק במה שאני אוהב?

רבים נמצאים בשלבי מעבר בחייהם מבחינת לימודים או קריירה – החל בצעירים שסיימו תיכון או שירות צבאי וכעת מתלבטים בנוגע לעתידם; המשך באנשים שכבר יודעים מה הם רוצים ללמוד אבל מעוניינים לדעת האם זה טוב גם מבחינה תעסוקתית; וכלה בעובדים ותיקים ובעלי ניסיון שכמהים לשינוי, הסבה מקצועית וקריירה שנייה.


לכל אחד יש צרכים שונים, אופי שונה ומסלול שונה בחייו
– והייעוץ צריך לקחת זאת מראש בחשבון. בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, ייעוץ לבחירת לימודים ו/או קריירה הוא מפגש אקטיבי ודינמי בין היועץ למועמד. בין כל מפגש למפגש תתבקשו לבדוק מסלולי לימוד שונים, לבצע השוואות בין המסלולים ולקבל פידבקים. היועץ לא מכתיב לכם מה ללמוד, אלא בודק את כישוריכם ואת נטיות לבכם – ובמשותף איתכם מגיע להחלטה הטובה ביותר עבורכם.

באופן כללי, תהליך של ייעוץ בתחום התעסוקה או הלימודים כולל כמה רכיבים:

  • פגישת היכרות מקדימה עם יועץ תעסוקתי (שהוא בדרך כלל גם פסיכולוג).
  • לאחר מכן מתקיים אבחון תעסוקתי הנמשך בדרך כלל יום אחד מרוכז. האבחון כולל מבדקי יכולות (מילולית, מתמטית ועוד), שאלוני נטיות תעסוקתיות לבדיקת העדפות וכן שאלונים נוספים בהתאם לצורך.
  • לאחר האבחון תתקיים פגישת משוב ובסיומה תהיה פגישת סיכום שתסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.


מכון עתיד באוניברסיטת אריאל לקח על עצמו לעזור למתלבטים בנושאי לימודים וקריירה
, ומציע ייעוץ תעסוקתי והכוונה ללימודים שעושים סדר בבלגן. צוות מכון עתיד באריאל כולל פסיכולוגים ויועצים תעסוקתיים בעלי ניסיון רב בתחום, המכירים את הלבטים הרבים שמלווים את המועמדים.

גם מחפשי עבודה יכולים ליהנות מהשירות המקצועי באריאל, הכולל הדרכה אודות אפשרויות יעילות לחיפוש עבודה, שדרוג קורות החיים והפיכתם לאטרקטיביים עבור המעסיקים השונים, הכנה לריאיון עבודה ועוד.

מעבר לתהליך הייעוץ והאבחון, מכון עתיד מציע גם מספר סדנאות והרצאות שיעזרו לכם לקבל החלטה:

  • סדנת הכנה לעולם העבודה – הקניית ידע וכלים לחיפוש עבודה, כתיבה נכונה של קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, מרכזי הערכה ועוד.
  • סדנה לבחירת מקצוע – מסייעת לקבל החלטה לגבי תחום תעסוקה.
  • תכנון ויישום קריירה – תכנון הקריירה בהתייחסות לשינויי המאה ה-21.
  • השכלה גבוהה – מהי השכלה גבוהה, למי זה מתאים, היכן רוכשים השכלה גבוהה ועוד.
  • סדנאות מותאמות אישית – בהתאם לצרכים משתנים.

ייעוץ הוא הדרך להגיע ממצב של התלבטות למצב של החלטה.


אל תתנו לעתיד שלכם לחכות – צרו קשר עוד היום:

טלפון: 03-9066318
מייל: student_dean@ariel.ac.il
אתר מכון עתיד: http://www.ariel.ac.il/studentsservices/dean/atidcenter

חיילים משוחררים נהנים ממחירים מסובסדים (לפי כללי הזכאות של משרד הביטחון והיחידה להכוונת חיילים משוחררים).