ה-Sea עוד לפניכם: זה הזמן להגשים חלום ולהשיט יאכטה

החלום לנווט בעצמכם בים הפתוח נראה רחוק? עם קורס הסקיפרים של Sea Gal, מועדון השייט הוותיק והמקצועי בישראל, תוכלו לקבל רשיון ולהשיט יאכטה בתוך חודשים ספורים. מה שהיה בעבר נחלתם של עשירים בלבד, הפך לבר השגה. הירשמו עכשיו, ובקיץ אולי כבר תוכלו לאחוז בהגה לבדכם

בכל תחום יש מותגים ששמם הולך לפניהם. באופנה, בריהוט ובתחום הרכב שם היצרן מעיד על יוקרתו ובדרך כלל גם על מחירו. בתעבורה הימית זה אפילו קיצוני יותר. אין צורך אפילו לערוך היכרות עם דגמים של יאכטות. המושג "יאכטה" כשלעצמו משדר עושר עוצמתי וחוסר נגישות.

גם אם בעבר זה היה נכון, המציאות השתנתה. ממש כשם שגולף הפך בעשורים האחרונים למשחק שאינו נחלתם של עשירים בלבד, כך גם שייט יאכטות. היום החוויה נגישה בהרבה גם עבור הקהל הממוצע יותר, זה שרוצה להפליג אל החופש בכוחות עצמו. ועדיין, עם השאיפה הזאת יש שתי בעיות עיקריות: קודם כל, איך משיטים יאכטה ושנית, למי בכלל יש כסף לקנות אחת?

התשובה, למען האמת, פשוטה יותר משנראה. יש הרבה אופציות להשיט יאכטה, והעיקרית שבהן מתגשמת דרך Sea Gal, ביתם של משיטי היאכטות והסקיפרים בישראל. ממוקם במרינה בהרצליה, מועדון Sea Gal הוקם ב-1992 והפך לבית הספר הראשון לשייט בישראל. הוא פורץ הדרך בתחום הימאות האזרחית בישראל ושומר על המוניטין בזכות המקצועיות והאמינות של מדירכיו.

דווקא כאן, דווקא עכשיו

סקיפר הוא "קברניט" של ספינה קטנה, עד לאורך של 24 מטר לפי חוקי התעבורה העולמיים. על מנת לזכות ברישיון "משיט 30" (שמו המקצועי של קורס הסקיפרים המתחילים) של משרד התחבורה, יש לעבור ארבעה מבחני תאוריה עיוניים, קורס בעזרה ראשונה וטסט מעשי. הקורס מתבצע על ידי מדריכים בוגרי קורס חובלים בחיל הים ועתירי ניסיון בהדרכת מקצועות השייט. שיטת הלימוד הייחודית של Sea Gal נשענת על סימולציות מחשב ותוכנות לימוד בחלק העיוני, יחד עם הפלגות מעשיות. ההרצאות בכיתה והלימודים המעשיים מצולמים בוידאו  הרישיון מאפשר הפלגה בכל מדינה בעולם.

השלב העיוני הוא הסיבה העיקרית לכך שבניגוד לאינטואיציה, החורף הוא נקודת פתיחה מצוינת בקורס סקיפרים. מאחר שהחודשים הראשונים מוקדשים ללימודים תאורטיים, נכנסים לשלב המעשי בחודשי האביב האידיאליים ובקיץ ייתכן שכבר תוכלו להפליג בעצמכם עם המשפחה. מתי בדיוק תקבלו את הרישיון? זה תלוי גם בכם.

קורס סקיפרים ממוצע מתקיים אחת לשבוע ונמשך 6-8 חודשים, אבל  ב-Sea Gal מבינים שעם קהל שנע מגילאי 35 ועד בני 65+, קשת האילוצים רחבה ולכן לא מגבילים בזמן את הלומדים. למטבע הזה, אגב, יש גם צד שני – אם אתם לא יכולים לחכות וצמאים להגיע להגה, תוכלו לקיים קורס מזורז ואינטנסיבי יותר, שיעניק לכם רישיון במחצית מהזמן. למועדון אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר במתן רישיון סקיפר, וכראיה לחשיבותו בתחום הימאות עומדת העובדה שכל המתחרים בתחום נמנו עם תלמידיו. לכל זאת יש להוסיף את הצי הגדול והמגוון של Sea Gal, שמבטיח התמקצעות על סוגים רבים של מפרשיות ויאכטות ומכשיר לדבר האמיתי – היציאה לים הפתוח.

תנו לכיף להתחיל

סיימתם את הקורס. ברכות, אתם יכולים לאחוז בהגה ולהפליג רחוק בארץ, או להגיע עד לחופיהן האקזוטיים של קפריסין ויוון. אבל איך תעשו את זה עכשיו? ובכן, אתם ממש לא חייבים לרכוש יאכטה. עם קבלת הרישיון, Sea Gal מאפשר לבוגרים להפליג על היאכטות של המועדון וכן לצאת לשיוטים מאורגנים בחו"ל (פלוטילות) במחירים אטרקטיביים.

אם ניווט על יאכטה בים הפתוח נראה לכם בעבר כמו יעד בלתי מושג, אל תוותרו על משאלת הלב הזאת.

הירשמו כעת לקורס סקיפרים של Sea Gal והתחילו לחיות את החלום.

    כתבות מומלצות עבורך